IES-1042FX

Switch industrial fara management cu 6 porturi- 4 Ethernet si 2 fibra optica
Fast Ethernet (10/100Mbps)
4 porturi
Fibra optica (100Mbps)
2 porturi

Switch industrial fara management cu 6 porturi- 4 Ethernet 10/100Mbps si 2 fibra optica 100Mbps

  • Variante cu fibra optica multimode sau singlemode;
  • Porturi cu autonegociere a vitezei Auto MDI/MDI-X;
  • Suporta flow-control;
  • Suporta transmisie tip store and forward;
  • Design slim, pentru instalare usoara;
  • Alarma de eroare pe releu 1A / 24V;
  • Alimentare redundanta;
  • Carcasa metalica, protectie IP-30;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 75 °C.
ALTE DETALII TEHNICE GASITI MAI JOS IN PAGINA.

 

  

Porturi
 IES-1042FX-MM-SC IES-1042FX-SS-SC
Ethernet4 x 10/100Base-T(X) RJ45 cu Auto MDI/MDIX
Fibra Optica2 x 100Based-FX Multi-mode Port2 x 100Based-FX Single-mode Port
Diametrul fibrei (µm)62.5/125 µm9/125 µm
50/125 µm
Conector fibra opticaSCSC
Distanta (Km)2 Km30 Km
Lungime de unda (nm)1310 nm1310 nm
Puterea maxima Tx (dbm)-14 dbm-8 dbm
Puterea minima Tx (dbm)-23,5 dbm-15 dbm
Puterea maxima Rx (Saturatie)0 dbm0 dbm
Puterea minima Rx (Sensibilitate)-31 dbm-34 dbm
Link Budget (db)7.5 db19 db

Tehnologie
  
StandardeIEEE 802.3 for 10Base-T
IEEE 802.3u for 100Base-T(X) and 100Base-FX
IEEE 802.3x for Flow control
Tabel MAC2048 adrese MAC
ProcesareStore-and-Forward

Indicatoare LED
 
Alimentare (2 LED-uri)Verde : (ON) : alimentat / (OFF) nealimentat
EroarePortocaliu : (ON) eroare / (OFF) nu s-a produs eroare
Portul 10/100Base-T(X) RJ45Verde : (ON) Link up / (Blinking) Acting / (OFF) Link down
Portocaliu : Duplex/Coliziune
Portul 100Base-FX fiberVerde : (ON) Link up / (Flash) Acting / (OFF) Link down

Alarme
 
ReleuIesire 1A @ 24V

Alimentare
 
Tensiune de alimentareAlimentare redundanta 12~48 VDC cu conector bloc terminal cu 6 pini
Consum7W
Protectie la supracurentPrezenta
Protectie la inversarea polaritatiiPrezenta pe blocul terminal

Caracteristici mecanice
 
CarcasaIP-30
Dimensiuni (W x D x H)26.1(W) x 94.9(D) x 144.3(H) mm (1.03 x 3.74 x 5.68 inch.)
Greutate (g)378 g

Conditii de mediu
 
Temperatura de stocare-40 to 85°C (-40 to 185°F)
Temperatura de functionare-40 to 75°C (-40 to 167°F)
Umiditatea de functionare5% to 95% Non-condensing

Aprobari
 
EMIFCC Part 15, CISPR (EN55022) class A
EMSEN61000-4-2 (ESD), EN61000-4-3 (RS), EN61000-4-4 (EFT), EN61000-4-5 (Surge),
EN61000-4-6 (CS), EN61000-4-8, EN61000-4-11
SocuriIEC60068-2-27
Cadere liberaIEC60068-2-32
VibratiiIEC60068-2-6
SigurantaEN60950-1
Modele
IES-1042FX-MM-SCIndustrial 6-port slim type unmanaged Ethernet switch with 4×10/100Base-T(X) and 2x100Base-FX, multi-mode, 2km/1310nm, SC connector)
IES-1042FX-SS-SCIndustrial 6-port slim type unmanaged Ethernet switch with 4×10/100Base-T(X) and 2x100Base-FX, single-mode, 30km/1310nm, SC connector