IES-1062GF

Switch industrial fara management cu 8 porturi- 6 Ethernet si 2 Gigabit fibra optica
Fast Ethernet (10/100Mbps)
6 porturi
Fibra optica Gigabit (100Mbps)
2 porturi

Switch industrial fara management cu 8 porturi- 6 Ethernet 10/100Mbps si 2 Gigabit fibra optica 1000Mbps

  • Variante cu fibra optica multimode sau singlemode;
  • Porturi cu autonegociere a vitezei Auto MDI/MDI-X;
  • Suporta flow-control;
  • Suporta transmisie tip store and forward;
  • Design slim, pentru instalare usoara;
  • Alarma de eroare pe releu 1A / 24V;
  • Alimentare triplu redundanta;
  • Carcasa metalica, protectie IP-30;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 70 °C.
ALTE DETALII TEHNICE GASITI MAI JOS IN PAGINA.
 
  

Porturi
 IES-1062GF-MM-SC IES-1062GF-SS-SC
Ethernet6 x 10/100Base-T(X) RJ45 cu Auto MDI/MDIX
Fibra Optica2 x 1000Based-SX Multi-mode Port2 x 1000Based-LX Single-mode Port
Diametrul fibrei (µm)62.5/125 µm9/125 µm
50/125 µm
Conector fibra opticaSCSC
Distanta (Km)0,55 Km10 Km
Lungime de unda (nm)850 nm1310 nm
Puterea maxima Tx (dbm)-4 dbm-3 dbm
Puterea minima Tx (dbm)-9.5 dBm-9.5 dBm
Puterea maxima Rx (Saturatie)0 dbm-3 dBm
Puterea minima Rx (Sensibilitate)-18 dBm-20 dBm
Link Budget (db)8.5 dB10.5 dB

Tehnologie
  
StandardeIEEE 802.3 for 10Base-T
IEEE 802.3u for 100Base-T(X) and 100Base-FX
IEEE 802.3z for 1000Base-X
IEEE 802.3x for Flow control
Tabel MAC8192 adrese MAC
ProcesareStore-and-Forward

Indicatoare LED
 
Alimentare (3 LED-uri)Verde : (ON) : alimentat / (OFF) nealimentat
EroarePortocaliu : (ON) eroare / (OFF) nu s-a produs eroare
Portul 10/100Base-T(X) RJ45Verde : (ON) Link up / (Blinking) Acting / (OFF) Link down
Portocaliu : Duplex/Coliziune
Portul 1000Base-FX fiberVerde : (ON) Link up / (Flash) Acting / (OFF) Link down

Alarme
 
ReleuIesire 1A @ 24V

Alimentare
 
Tensiune de alimentareAlimentare triplu redundanta 12~48 VDC cu conector bloc terminal cu 7 pini si 12~45 VDC cu jack
Consum6W
Protectie la supracurentPrezenta
Protectie la inversarea polaritatiiPrezenta pe blocul terminal

Caracteristici mecanice
 
CarcasaIP-30
Dimensiuni (W x D x H)52(W) x 106.1(D) x 144.3(H) mm (2.05×4.18×5.68 inch.)
Greutate (g)685 g

Conditii de mediu
 
Temperatura de stocare-40 to 85°C (-40 to 185°F)
Temperatura de functionare-40 to 70°C (-40 to 158°F)
Umiditatea de functionare5% to 95% Non-condensing

Aprobari
 
EMIFCC Part 15, CISPR (EN55022) class A
EMSEN61000-4-2 (ESD), EN61000-4-3 (RS), EN61000-4-4 (EFT), EN61000-4-5 (Surge),
EN61000-4-6 (CS), EN61000-4-8, EN61000-4-11
SocuriIEC60068-2-27
Cadere liberaIEC60068-2-32
VibratiiIEC60068-2-6
SigurantaEN60950-1
  
   
  
   
   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
 
 
 
  
  
  
  
  
  
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 
  
  
  
  
Modele
IES-1062GF-MM-SCIndustrial 8-port unmanaged Ethernet switch with 6×10/100Base-T(X) and 2x1000Base-SX, multi-mode, 550m/850nm, SC connector
IES-1062GF-SS-SCIndustrial 8-port unmanaged Ethernet switch with 6×10/100Base-T(X) and 2x1000Base-LX, single-mode, 10Km/1310nm, SC connector